З 11 листопада в українських кінотеатрах з'явиться новий фільм, де номінант на премію «Оскар» Бенедикт Камбербетч знову грає ексцентричного генія. Цього разу в байопіку «Котячі світи Луїса Вейна». А роль коханої та музи головного героя – Емілі Річардсон Вейн дісталася зірці «Корони» Клер Фой.

Картина розповідає про художника-аристократа Луїса Вейна, який любив йти всупереч обставинам, що склалися у Вікторіанській Англії: одружився через почуття на прекрасній дівчині, малював котів, які були безумовно “не в моді”, ще й не думав про матеріальне, хоча на ньому і лежала відповідальність за молодших сестер.

Клер Фой: про Камбербетча і роль Емілі Річардсон-Уейн у фільмі котячі світи Луїса Уейна

Ми поговорили з Клер Фой про її нову героїню, особливості творчості Луїса Вейна та акторський метод Бенедикта Камбербетча.

Мосейчук врятувала життя дітям, а Гринчук відкрив для себе світ: телеведучі розповіли про головне в професії

Клер, вітаємо вас зі швидким виходом «Котячих світів Луїса Вейна» на великі екрани. Розкажіть, як ви опинились у проекті, чим він вас привабив?

— Я дуже хотіла попрацювати з Віллом Шарпом (режисер «Котячих світів Луїса Вейна» — прим.), його шоу «Флауерси» дуже вражає, якщо не дивилися – обов'язково оцініть. Крім того, він сам також актор, і такі режисери – це завжди дар для нас. І, звичайно, я була в захваті від сценарію до «Котячих світів»: зворушлива історія, але водночас унікальна та дещо дивовижна. Звичайно, була рада шансу знову попрацювати з Бенедиктом Камбербетчем (десять років тому вони разом знімалися в драмі «Руйнувачі» — прим.). Та й моя героїня Емілі мені дуже сподобалася – вона цікава, чесна, діяльна, незвичайна.

Пам'ятаєте, яким було ваше власне знайомство з творчістю Луїса Уейна?

— Наразі точно не згадаю, коли саме вперше побачила його роботи. При цьому протягом життя неодноразово зустрічала ілюстрації Вейна, все ж таки він британець — як і я, його твори постійно виставлялися. Малюнки Луїса з першого погляду здалися мені абсолютно приголомшливими, цілісними та по-справжньому дивовижними. Коли я дивлюся на його картини, мене не залишає думка, що художник не тільки зумів зобразити дійсність з почуттям гумору, але й мав цікаве бачення світу в цілому. Недарма довкола нього сформувався певний культовий статус та група шанувальників. Але мені здається, що певною мірою, у суспільній свідомості він перетворився на популярного карикатуриста, тоді як Луїс Вейн, поза всяким сумнівом, — справжній художник.

"Віталька" Гарік Бірча зізнався, що був прикордонником: яким було життя актора до слави

Клер Фой: про Камбербетча і роль Емілі Річардсон-Уейн у фільмі котячі світи Луїса Уейна

В цьому і сила «Котячих світів"» Він нагадує аудиторії про те, що творчість Луїса Уейна важлива. Ви обговорювали це на старті проекту?

— Думаю, це той випадок, коли історія та сценарій говорять самі за себе. І проговорювати такі речі було б чимось зайвим, хоча звісно ми з Віллом та Бенедиктом говорили окремо про Вікторіанську епоху, розвиток таланту в тій час і тому, як формується пам'ять навколо якихось явищ, на кшталт робіт Луїса Вейна. Від першої комерціалізації та популярності до забуття пройшло буквально за пару років, подумати тільки! Напевно, саме в цю епоху почала формуватися фірмова забудькуватість людей і збільшуватися швидкість нашого життя.

До речі про Бенедикта Камбербетча. Це ваш другий спільний фільм і коли вийшов перший – ви обидва ще не були настільки відомі у світ. Як змінилася ваша з ним акторська динаміка?

— Якщо ви про те, чи прийшла до нас «зіркова хвороба» - то дуже сподіваюся, що ні (сміється). Адже сама людина навряд чи визнає. Бенедикт так і залишився дуже вдумливим актором, неймовірно поважний до емоцій інших членів команди, але зберігає якусь дистанцію під час зйомок. І це добре, це його метод під час роботи, він дозволяє йому розчинятися у своїх героях. Поза своїми образами Бенедикт - один із найщиріших і великодушних людей в індустрії. Працювати з ним – суцільне задоволення.

Пили кров тварин і підпалювали волосся: які дивні речі робили телеведучі заради роботи

Клер Фой: про Камбербетча і роль Емілі Річардсон-Уейн у фільмі котячі світи Луїса Уейна

Ви раніше вже грали реальних історичних персонажів — зокрема королеву Єлизавету II та дружину космонавта Ніла Армстронга Джанет. Тепер ось дружина Луїса Вейна Емілі Річардсон. Як думаєте, чому у вас виходять переконливі «дівчата з минулого»?

— Знаєте, Емілі дуже відрізняється від інших моїх героїнь. Хоча б з тієї причини, що у фільмі охоплюється більша частина життя Вейна — у випадку з тим самим «Людиною на Місяці», наприклад, йшлося про конкретні життєві випробування, пов'язані безпосередньо з польотом. І Джанет, і Єлизавета II розкривалися у проектах з моєю участю саме через напружену драматичну ситуацію. Тут все було інакше, саме тому мені було так комфортно грати Емілі. Вона стала для мене ковтком свіжого повітря - мені дуже сподобалося грати героїню, яка мислить і діє ясно, без гніту ситуації над нею.

Емілі Річардсон-Уейн сама була дуже яскравою і талановитою особистістю. На ваш погляд, чи складно ужитися разом двом творчим особистостям?

— Емілі була вчителем за своєю натурою — насамперед займалася вихованням та освітою дітей, намагалася всіляко прищепити їм інтерес до знань та відкриттів, вчила помічати дивовижне довкола себе. При цьому мені не здається, що Емілі мала такий же дар, як її чоловік-художник. У Луїса Вейна справді був талант. І для неї сама присутність поряд такої обдарованої людини вже була дуже надихаючою. Думаю, саме через їхню несхожість вони й захоплювалися один одним, були разом. На мій погляд, Луїс захоплювався її вмінням дивитися на життя в позитивному ключі, а Емілі — його унікальним сприйняттям світу. Вони доповнювали одне одного.

Зірка "Скаженого весілля-3" Катерина Файн розповіла, як потрапила до в'язниці: фото

Клер Фой: про Камбербетча і роль Емілі Річардсон-Уейн у фільмі котячі світи Луїса Уейна

Про біографію дружини Уейна відомо не так багато. Однак у фільмі оточуючі вважають Емілі дивною, трохи ексцентричною. Це було дійсно так?

— Мені здається, я ніколи в житті не зустрічала так званої «нормальної» людини, про яку всі так часто говорять. Та й, правду кажучи, не люблю проводити час із людьми, які намагаються відповідати уявленням про «нормальність». Я маю на увазі всі ті правила в суспільстві, які перетворюють тебе з людини на функцію. Це дуже обмежує та руйнує особистість. Люди повинні поводитися природно і вільно — звичайно, доти, доки їхні дії не завдають шкоди іншим. Саме такою описували родичі Емілі – вільною, чесною, з невеликою «чудиною».

Порівняно з королевою Єлизаветою II Емілі можна назвати бунтаркою, що кидає виклик суспільству. Особисто для вас що ближче — дотримання традицій чи необхідність змін?

— Єдина річ, якої варто дотримуватися — це доброта до оточуючих. Що стосується традицій, то багато хто з них давно існує швидше у вигляді церемоній або просто значущих для тебе подій. Тут важливі особисті почуття. Якщо ти відчуваєш, що якісь традиції втратили сенс, то не бачу сенсу їх дотримуватись. Зміни, мабуть, найневід'ємніша частина життя. Все змінюється. І якщо ми уникатимемо змін, то незабаром це зіграє з нами злий жарт. Тому я б сказала, що важливо і те, й інше. Важливо шанувати традиції, пам'ятати та цінувати те, що відбувалося раніше, але при цьому бути відкритим для нового.

Нагадаємо, раніше телеведучі розповіли про головне в професії - Мосейчук врятувала життя дітям, а Гринчук відкрив для себе світ.

Дивись відео до фільму з Клер Фой та Бенедиктом Камбербетчем:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн і Клатч Старс.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою