Глядачі серіалу «Величне століття» добре пам'ятають, що у гаремі султана Сулеймана була висока конкуренція. Подейкують, що у боротьбі за серце падишаха билося 300-400 конкуренток. Не дивно, що кожна з наложниць хотіла мати найблискучіше волосся і найгладшу шкіру. Ми вирішили зібрати унікальну інформацію про косметику, якою користувалися улюблені дівчата султанів.

Як доглядали за собою наложниці з гарему імперії Османа

У ті часи не було косметики, тому доглядати за собою доводилося буквально за допомогою різних підручних засобів. Так, щоранку наложниці вмивалися спеціальною водою. Її з вечора наливали в срібні глечики з широким горлом і ставили біля ліжка дівчини. Вночі вода збагачувалася корисними властивостями срібла.

Ні для кого не секрет, що дівчат у гарем привозили з різних країн, тож кожна з них мала свої секрети краси. Вони обмінювалися досвідом, намагалися покращити рецепти своїх конкуренток.

Наприклад, наложниці обов'язково робили макіяж за допомогою підведення. Для цього у спеціальній ємності змішувалися зали та сурма.

Помад теж тоді не було, тому свіжість і чуттєвість губам надавала суміш на основі пекучого червоного перцю. А замість татуювань дівчата малювали собі малюнки хною. Візерунки мехенжі покривали живіт, чим розбурхували фантазію сулатна.

До речі, всі б'юті-секрети обов'язково виконували після обіду.

У сфері догляду за собою існувала низка суворих загальних законів:

  • У гаремі було заборонено будь-які косметичні процедури до 15 годин.

  • Перш ніж братися за тоніки та масочки, шкіра мала дихати не менше трьох годин. Прогулянки у першій половині дня з активними вправами були обов'язковими для всіх наложниць незалежно від віку.

  • Тих, у кого виникали проблеми зі шкірою, усілякі прищі, ячмені та інші напасті, змушували більше спати. Вдень. Увечері. Вночі — що більше, то краще.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Мерьєм Узерлі прославилася на весь світ завдяки ролі в серіалі «Величне століття». Однак далеко не всі фанати захоплюються рудоволосою красунею. Так, наприклад, у рідній Туреччині шанувальники, навпаки, зненавиділи її.

Дивись відео на тему:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua .

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн і Клатч Старс .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою